טיול ג'יפים משולב אטרקציות (Off road) למשפחות/קבוצות בנהיגה עצמאית – יעד: צפון יוון 7 ימים

טיול ג'יפים משולב אטרקציות (Off road) למשפחות/קבוצות בנהיגה עצמאית – יעד: צפון יוון
7 ימים

הצטרפו אלינו למסע עוצר נשימה לתוך מרחבי חצי האי פלופונס שיקסים אתכם וישאיר אתכם עם טעם של עוד! מעבר לשפע העשיר והמדהים של מונומנטים תרבותיים, פלופונס היא הבחירה הנכונה לאוהבי הרפתקאות בצירי עפר בטבע, לאלו שמחפשים חוויה אקטיבית, לחובבי מראות משגעים של חופים ומאכלים מסורתיים. החופים בפלופונס ובמיוחד אלו לאורך החוף המערבי, נכללים ברשימה של החופים האיכותיים והכי פחות מתויירים ביוון. הנוף בחצי האי פשוט מרהיב, נשלט על ידי הרים מיוערים כשאת ההרים חוצים עמקים ונחלים מרתקים וכמובן גם בתי אבן בכפרים המקומיים.
שבעה ימים אינטנסיביים שמשלבים המון אטרקציות בכבישים ובצירי עפר, ביקורים במקומות המעניינים ביותר ולעיתים גם המבודדים ביותר של חצי האי, סיורים בחלק מעיירות ים תיכוניות ציוריות, ביקור באתר מיסטרס בעל השם העולמי, התענגות מהמאכלים המקומיים, כנסיות ביזנטיות, ארמון מימיי הביניים מונמבסיה, רפטינג בנהר לוסיוס המרהיב ושיט בסירה דרך אוצרות הטבע:- המערות במאני.
למרות התוכנית העמוסה, אל דאגה נשאיר לכם מספיק זמן ליהנות מהחופים! שיריינו זמן עבורכם כדי פשוט להירגע וליהנות מחלק מהחופים המרהיבים ביותר ביוון, ממש פה בפלופונס.

יום 1 - אתונה- נפפיליו- ליאונידיו/ ויטינה
הגעה לשדה התעופה באתונה, איסוף והכרת המדריך.
נעזוב את העיר הנפלאה אתונה מאחור ונסע לכיוון תעלת קורינתוס המפורסמת- הפתח שיוביל אותנו לחצי האי פלופונס. תעלה זו היא מעשה אדם, היא נבנתה בתקופה הרומאית והושלמה ב1893. היא הצליחה לספק קיצור דרך ונסיעה בטוחה בין המפרץ האגאי למפרץ היוני. חשיבותה של התעלה היא שהיא עזרה לבסס את פיראוס כנמל ים תיכוני מרכזי שבתורו הוביל לפיתוח של תעשיית הספנות של יוון. לאחר עצירה קצרה לתמונות נבקר בחוות רועים באריס ונהנה מארוחת ביניים של החווה, נהנה מחלב טרי מהצאן, גבינות תוצרת בית ולחם טרי. לאחר נסיעה קצרה נגיע לעיר נפפיליו שם נטייל ונעצור להפסקת קפה. לעיר הזו נמל יפיפה, סמטאות ציוריות, ארכיטקטורה איטלקית, מסעדות נפלאות, כבישי לבנים חמודים, ומבצר עם היסטוריה משמעותית, נפפיליו הייתה הבירה הראשונה של מדינת יוון המודרנית.
לאחר מכן נמשיךבנסיעה לכיוון מרכז פלופונס. במידה ונספיק נבקר בדרך את מערת קפסיה המרשימה , אחת מ10המערות המרשימות ביותר ביוון. המערה נמצאת בפאתי הר מנילון, ושייך למערכת מורכבת של בולענים השייכים לרמת מנטיניה.
נסעד את ארוחת הערב בפונדק פלופונסוסי מקומי ונישאר לישון בליאונידיו או בויטינה.

יום 2 - רפטינג בערוץ לוסיוס
לאחר ארוחת בוקר נמשיך לכיוון מרכז ארקאדיה, נעבור דרך בתי אבן מסורתיים על מנת להגיע למנזר פילוסופו ונגיע לנהר לוסיוס. נהר לוסיוס הוא המקום בו האל זאוס היה מתרחץ! בתוך הצמחייה הצפופה והמרשימה ועל המים הטהורים של הנהר נתחיל את מסע הרפטינג שלנו ונגלה את אוצרות הטבע החבויות של האזור. הירידה היא ברמת קושי 2, מתחילים מלוסיוס, ממשיכים לנהר אלפיוס ונגמר בגשר "קוכוס" (שם יש אפשרות להוסיף לכייף בחץ וקשת או באומגה – בתוספת תשלום). לאחר פיקניק נמשיך לחקור ציר ג'יפים צדדי לקארטניה או לדימיטסאנה.
נקנח עם ארוחת ערב בפונדק או בבית הארחה של הכפר, שם נלון בלילה.

יום 3 – קלמטה - קארדאמילי
היום נתחיל לחקור את מעמקי פלופונסוס לאחר ארוחת בוקר נתחיל את הנסיעה לעיר המפורסמת קלמטה - הידועה בזכות הזיתים שלה. לאחר עצירה קצרה בעיר נמשיך לנסיעה המהממת לקארדאמלי הנמצאת באזור בשם מאני (בערך שעתיים וחצי נסיעה). כאן, ממש לפני הכניסה למאני, נזכה במנוחה המגיעה לנו על החופים היפיפיים ונאכל מזדיס לארוחת צהריים באחת מסבאות החוף. קארדאמלי עצמה כפר מקסים עם אווירה של רובע ישן בשילוב עם כפר חדש בו הבתים נשארים נאמנים לסטייל המודרני.
נאכל ארוחת ערב בפונדק ונישן בבית הארחה בקארדאמלי.

יום 4 – קארדאמלי – אריאופולי – מערת דריוס
היום נסייר באזור מאני המסתורי שעד 1970ניתן היה להגיע אליה רק בסירה. בבוקר ניסע לכפר אריאופולי- הכפר הכי מרהיב של מאני ונמשיך לכיוון מפרץ דריוס. לא תפספסו את פירגוספיטה, מגדל אבן מרובע שבו משפחות היו מבצרות עצמן במהלכן של המריבות הרבות בהן האזור מפורסם. אחרי שירדנו למפרץ דריוס נסייר במערות גליפדה המרשימות. הנטיפים הפזורים במערכת המנהרות נפתחו לקהל הרחב ב1963ומדורגים בין הטובים מסוגם בעולם. נמשיך לחקור את המנהרות בעזרת סירה קטנה. לאחר ארוחת צהריים קלילה עם וריאציות של מאזה נמשיך לטיול בצירי עפר בחלק הדרומי של חצי האי של מאני. נחצה הרים ונגיע לכפר קטן בשם קוקאלה. ניסע חזרה לקארדאמלי שם נסעד ונשאר ללון.

יום 5 - קארדאמלי- גית'יו- מונמבסיה
היום נחקור את מונמבסיה המשגעת! אבל תחילה, לאחר ארוחת בוקר נסע לגית'יו- עיירת נמל מקסימה עם המון פונדקי דגים מסורתיים וטיילת נחמדה על הים. לאחר הפסקת צהריים בגית'יו ניקח דרכי עפר ליעד הסופי של היום – מונמבסיה שהיא הגרסה היוונית לג'יברלטר. המצודה השמורה להפליא מהמאה השישית מונחת גבוה על הגבעה בתחתית חצי האי וטיקה וממוקמת על אי קטן קרוב לחופי פלופונס. שילוב מהמם של ארכיטקטורה ביזנטית, טורקית וונציאנית, בתי האבן העתיקים של מונמבסיה עדיין מאוכלסים על ידי צאצאי התושבים המקוריים של העיר. מונמבסיה מכילה בתוכה גם מבצר מימיי הביניים. האי מחובר לחצי האי המרכזי על ידי שביל באורך 200 מטר. נאכל ארוחת ערב בפונדק מונמבסיה ונישאר ללון בעיירה.

יום 6 - מונמבסיה קאבו מאליה
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל במה שהוא כנראה החלק הכי הרפתקני של מסענו נסע תחילה לחוף הנמצא ממול לאי אלאפוניסוס ונמשיך לחלק הדרומי ביותר של פלופונסוס הקאבו מאליה שהוא אזור מאוד יבש, כמעט צחיח, עם נוף משגע על אזור החוף. לאחר שנחקור את האזור ואת החופים ונעצור לפיקניק נחזור למונמואסיה.
נאכל ארוחת ערב בפונדק ונלון בבית ההארחה.

יום 7 - מונמבסיה - ספרטה מיסטרס אתונה
אחרי ארוחת בוקר נתחיל את הנסיעה לספרטה והאתרים הארכיאולוגים של מיסטרס. מיסטרס הייתה העיר המבוצרת של מוריה (פלופונסוס), על הר תיגוס, ליד העיר העתיקה של ספרטה. הוא שוכן בערך שמונה ק"מ מערבית מהעיר המודרנית של ספרטה, שנכבשה מחדש על ידי הביזנטיים, ואז על ידי הטורקים והוונציאנים, העיר ננטשה ב1832, והשאירה רק הריסות עוצרות נשימה מתקופת הביניים על גבי תפאורה טבעית מרשימה. ב1989ההריסות, כולל המבצר, הארמון, הכנסיות, המנזרים הוכרזו כאתר מורשת עולמי על ידי הארגון אונסקו. נאכל ארוחת צהריים בספרטה ונגיע לאתונה בערב, ניסע לשדה התעופה ונחזור לישראל.

מינימום משתתפים: 8 איש, מקסימום 16 איש

להצעת מחיר אטרקטיבית ולהתאמות הטיול לתקציב מלאו פרטים ונחזור אליכם!

לפרטים נוספים